אין כמו לצאת לגינה משלכם, לעמוד בה, לנשום אוויר צח וליהנות מיופייה ומהרוגע שהיא משרה. על מנת שתוכלו להשיג את התחושה הנעימה הזו, חשוב שתטפחו את הגינה בביתכם בצורה נכונה ושתתכננו אותה באופן בו היא תחזיק מעמד לאורך זמן ותשרת אתכם במשך שנים ארוכות.

עיצוב גינות - איך עושים את זה נכון

עיצוב גינות באופן אסתטי, נבון ויעיל

כאשר מדובר בעיצוב גינה, אסור להתפתות ולהתחיל לשתול בה את כל שעולה על רוחכם. באזורים שונים בארץ יש קרקעות מסוגים מגוונים שלא ניתן לשתול בהן כל צמח. לפני שאתם מתחילים לעצב את הגינה שלכם, חשוב שתדעו האם האדמה שבה מתאימה לגידול הצמחים הרצויים לכם או שמא צריך להוסיף או לגרוע ממנה אלמנטים מסוימים לפני השתילה.

לאחר שתעשו זאת, תוכלו להתחיל את עיצוב הגינה לפי טעמכם. אתם יכולים לבחור לשתול בגינה בביתכם צמחים, פרחים, עשבי תיבול, פירות וירקות מסוגים שונים – אך חשוב שיתאימו זה לזה. נענע, למשל, נוטה "להשתלט" על האזור בו היא נמצאת, ולכן חשוב לשתול אותה בחלקה מיוחדת משלה כדי שלא תהרוס צמחים אחרים. עליכם גם להגדיר לעצמכם כמה זמן אתם יכולים להשקיע בעיצוב הגינה. יש אנשים רבים שאינם יכולים לטפח במשך שעות את הצמחיה שבגינתם, ולכן מומלץ שהם ישתלו צמחים שאינם דורשים תחזוקה רבה.

לנצל את משאבי הטבע גם בגינה הביתית

גם המיקום של הגינה שלכם רלוונטי לכל הקשור לדברים שניתן לגדל בה. אם הגינה בביתכם מוצלת ברוב שעות היום, כלומר אינה חשופה לשמש רבה, יש לשתול בה צמחים שאינם דורשים תאורה בוהקת. גם ההיפך הוא הנכון, שכן לא מומלץ לשתול צמחים שרגישים לשמש בגינה שמוארת ברוב שעות היום. לפיכך, עליכם לבחור בתבונה צמחים שמתאימים לתנאים בגינה שלכם, על מנת שלא יקמלו במהרה ויגרמו לה להיראות מוזנחת.

מלבד צמחים מסוגים שונים ניתן לעטר את הגינה גם באלמנטים דוממים כמו מזרקות, חלוקי אבנים, פסלונים שונים וכיוצא באלה. כאשר תעשו זאת, תעניקו לגינה נופך ייחודי שישלים את המראה הטבעי ויוסיף לו חן רב. עיצוב גינה אינו עניין של מה בכך, וחשוב לעשות אותו בצורה נכונה כדי ליהנות מגינה שופעת ונאה לעין במשך זמן רב.

ייחדויות שלנו בעיצוב גנים

הייחודיות שלנו – היא ברמת הרצינות , עמידה בלוחות זמנים , בקצועיות ובמושלמות של כל שלב ושלב עד להקמת גינה ברמה הגבוהה ביותר . 

כמו כן אנו מלווים את הגינה בתחזוקה שוטפת גם לאחר סיום הקמת הגינה .

עיצוב גינה עם עצי פרי בית בסביון